Przeglądy/Konkursy

MAZURSKIE TRANSFORMACJE TANECZNE

2018-04-14


Centrum Kultury i Turystyki wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Mrągowie zapraszają do udziału w   I. MAZURSKICH TRANSFORMACJACH TANECZNYCH. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.


Do udziału w tanecznym konkursie zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne w różnych technikach. Wspólne prezentacje, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń a także popularyzacja różnych stylów tańca to cele naszego tanecznego spotkania.

Zespoły zaprezentują choreografie w 2 kategoriach tanecznych: street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking, techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny, jazz, modern jazz, techniki pokrewne), z podziałem na 3 grupy wiekowe: do 10 lat, 11-14 lat i powyżej 15 lat. Na zgłoszenia zespołów czekamy do 31. marca 2018 r.

Prezentacje oceni jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca. Ocenie podlegać będzie: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe. Laureaci otrzymają nagrody (rzeczowe i finansowe) oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach. Więcej informacji w regulaminie konkursu.


do pobrania...

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA



Przedstawiamy naszych jurorów...

Joanna CZAJKOWSKA - tancerka, choreograf, pedagog tańca, animator kultury, producent wydarzeń teatralnych; członek Sekcji Tańca i Baletu ZASP, absolwentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Wielokrotna laureatka Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego. Wcześniej związana z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca. Jako choreograf i niezależny twórca debiutowała w 1997 roku, a w 1998 rozpoczęła artystyczną współpracę z Jackiem Krawczykiem, co stało się początkiem istnienia Sopockiego Teatru Tańca (do marca 2010 działającego pod nazwą Teatr Okazjonalny). Jest twórcą i współtwórcą choreografii do 50 spektakli. Porusza się swobodnie po różnych stylistykach i obszarach teatru tańca. Lubi eksperymentować, zaskakiwać widza i samą siebie. Wraz z Sopockim Teatrem Tańca prezentowała swoje prace na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Joanna Czajkowska jest Prezesem Dance [SIC!] Association i pełni funkcję dyrektora zespołu Sopockiego Teatru Tańca.



Anna WIELOGÓRSKA – tancerz, choreograf. Sędzia w Polskiej Federacji Tańca. Obroniła z wyróżnieniem dyplom choreografa o specjalizacji taniec współczesny w Krakowie. Naukę tańca rozpoczęła w formacji tańca „Caro-dance" w Siedlcach, potem związana z Kieleckim Teatrem Tańca, pod kierownictwem Elżbiety Szlufik-Pańtak (gdzie tańczyła jako solistka) oraz Teatrem Tańca "Alter" Witolda Jurewicza w Kaliszu. 
Jako tancerka i choreograf współpracowała z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka w Warszawie oraz Teatrem Dramatycznym w Płocku. Od 2004 r. nieprzerwanie wykłada technikę tańca jazzowego na Kursie Kwalifikacyjnym dla Instruktorów i Choreografów  w Warszawie, a od 2008 roku również technikę tańca jazzowego oraz Broadway Jazz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Od 2007r. jest założycielem oraz choreografem grupy tańca nowoczesnego „Sway", w którym tworzy widowiska taneczne oraz taneczno-teatralne.




Piotr "SYPI" SYPNIEWSKI z Warszawy. Od 24 lat pracuje jako instruktor tańca i akrobatyki. Jego specjalizacją taneczną jest Hip - Hop, którego tajniki zgłębia od 1995 roku. Uczestniczył w wielu imprezach typu mistrzowskiego jak i w undergroundowych pojedynkach tanecznych. Wielokrotnie zajmował podium między innymi w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Polski. Od wielu lat sędziuje także imprezy taneczne, rangi mistrzowskiej a także mniejsze i undergroundowe też! Oprócz techniki posiada on ogromną wiedzę na temat tańca, jest autorem artykułów opisujących historię i rozwój tańca Hip - Hop w Polsce. Mimo tylu lat na parkiecie, taniec nadaj jest jego ogromną pasją, którą chętnie dzieli się ze swoimi podopiecznymi. Każdym Jego zajęciom towarzyszy ogromna dawka pozytywnej energii, pasji oraz dobrej i stylowej muzyki! Na co dzień jest związany ze szkołami ID Center i Hand to Hand.



Maciek "SHEVA" MOŁDOCH zaczął swoją przygodę z tańcem w 2009 roku. Jego głównym stylem poruszania się jest popping, lecz podczas lat nauki ruchu zdołał opanować także takie style, jak hip-hop, locking, czy w wersji podstawowej house dance, breaking i elementy teatru tańca. Sheva jest jednym z bardziej rozpoznawalnych tancerzy w Europie Środkowo - Wschodniej, głównie dzięki wielu udanym startom na międzynarodowych zawodach tanecznych, warsztatom, sędziowaniu i unikatowemu stylowi poruszania się. W Polsce duży rozgłos przyniósł mu udział w programach telewizyjnych - Got to Dance (w którym otrzymał nagrodę jury dla najlepszego uczestnika edycji i trzecie miejsce w głosowaniu widzów), a także Mam Talent (w którym dotarł do finału. W 2014 roku poza kulturą hip- hopową zaczął pojawiać się na deskach teatrów. W 2016 roku wygrał pierwszą w Polsce edycję festiwalu Hip-Hop w Teatrze, jako tancerz w kategorii duetów i jako choreograf w kategorii grup. W ciągu roku Sheva odwiedza wiele miejsc w Europie, ucząc, sędziując, uczestnicząc w walkach, ale przede wszystkim dzieląc się pozytywną energią z ludźmi.