Przeglądy/Konkursy

2017-05-12

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970 roku. Jak co roku jego tematykę kształtują bieżące problemy dotyczące ochrony środowiska. W tym roku będzie to promocja działań zmierzających do ochrony różnorodności biologicznej.

Hasło przewodnie obchodów Dnia Ziemi 2017 brzmi: W KIERUNKU NATURY.

Obchody Dnia Ziemi w Mrągowie odbędą się 12 maja 2017 r., o godz. 9.00 na Placu Unii Europejskiej i organizowane zostaną na szczeblu powiatowym i miejskim. Koordynatorem działań związanych z organizacją obchodów Dnia Ziemi w Mrągowie jest Centrum Kultury i Turystyki.

W programie tegorocznej imprezy znajdą się m.in. występy artystyczne grup ekologicznych z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szereg konkursów: Konkurs na Plakat promujący Dzień Ziemi, Konkurs na Ekologiczny Występ Artystyczny, Recyklingowy Pokaz Mody, Konkurs na EKO-instalacje. Atrakcją imprezy będzie Ekologiczny Teatr Przytodniczy przygotowany przez aktora lalkarza Tadeusza Sobczaka. Ponadto przygotowane zostaną stanowiska plastyczne i animacje dla wszystkich uczestników imprezy.  

Podczas obchodów Dnia Ziemi zorganizowane zostaną również stanowiska ekologiczne przygotowane m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny, Mazurski Park Krajobrazowy, Lokalna Grupa Działania Mazurskie Morze, Recal, Kociarze Mrągowo oraz Schronisko Bagienice. Zaprezentują one ofertę przyrodniczą i turystyczną oraz atrakcyjny program ekologiczno-edukacyjny: szereg konkursów, quizów i pokazów z nagrodami i drobnymi upominkami.

W programie imprezy przeprowadzona zostanie ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI dla podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Mój Dom” oraz Stowarzyszenia KOCIARZE Mrągowo.  Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji !!!

Biorąc udział w obchodach Dnia Ziemi 2017 r. wspólnie stworzymy dzieciom i młodzieży możliwość odbycia wspaniałej lekcji przyrody w trosce o nasz wspólny dom.

 

PLAN IMPREZY:

9.00  - START

Konkurs na EKOINSTALACJĘ:

POSADŹMY SOBIE LAS w godz. 9. 15 – 11. 15

OBRAZY SYPANE ZIEMIĄ w godz. 11. 00 – 13. 00

 

W Y S T Ę P Y  S C E N I C Z N E

Około godz. 9. 10 KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – KAT. PIOSENKA Z TAŃCEM

Przedszkola i klasy 0

1. Przedszkole Nasze Pociechy, grupa „Obłoczki”

„I te małe i te duże myślą o naturze”

2. Przedszkole Kubuś, grupy „Słoneczka” i „Kubusie”

„ Recyklingowa piosenka”

3. Przedszkole Stokrotka, grupa „Niezapominajki”

„Kocham przyrodę”

3. Przedszkole Krasnale (Warpuny), grupa „Smerfy”

„Lasy zielone”

4. Zespół Szkół nr 4, Zuzanna Szczepach z klasy 0A

„Chroń przyrodę”

5. Zespół Szkół nr 1, klasa 03

„Kocham i szanuję moją piękną naturę”

6. Zespół Szkół nr 1, klasa 0B

„Chroń przyrodę”

7. Zespół Szkół nr 1, klasa 0 A

„Piosenka ekologiczna”

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

 Rozstrzygnięcie konkursu na ekologiczny występ artystyczny – kat. Piosenka z tańcem

 

Około godz. 10. 30 KONKURS – RECYKLINGOWI POKAZ MODY

I  w y j ś c i e

Antonina Piersa - „Ślimak”

Przedszkole Niepubliczne„Nasze Pociechy”(ul.Mrongowiusza)

Zofia Chodkowska

Przedszkole Niepubliczne „Nasze Pociechy”,Os Grunwaldzkie

Nadia Sekretarska – „Strój wieczorowy”

Przedszkole Niepubliczne„Nasze Pociechy” Sorkwity

I I  w y j ś c i e

Monika Borkowska - „Wiosenny kwiat”

Szkoła Podstawowa Nr 1ul. Boh Warszawy

Kamila Dąbrowska - „Kolorowy zawrót głowy”

Niepubliczne Przedszkole „Krasnale” w Warpunach

Michał Parszuta - „Elegancja – Francja” – strój balowy

Niepubliczne Przedszkole „Krasnale” w Warpunach

I I I  w y j ś c i e

Julia Fedor -„Pani Wiosna”

Przedszkole Publiczne „Stokrotka”

Maksymilian Szewczyk – „Rycerz”

Przedszkole Publiczne „Stokrotka”

I V  w y j ś c i e

Paulina Żur - Strój na bal

Zespół Szkół w Warpunach

Gabriela Jędrzejczyk - Strój wieczorowy

Zespół Szkół w Warpunach

Natalia Lipka - Suknia na bal ekologiczny

Zespół Szkół w Woźnicach

Beata Brygoła - Strój na randkę z Ekologiem

Zespół Szkół w Woźnicach

V  w y j ś c i e

Maja Murach - Strój koktajlowy

Zespół Oświatowy w Mikołajkach SP

Magda Archacka - Suknia wieczorowa

Zespół Oświatowy w Mikołajkach SP

Kornelia Krystian – Stokrotkowa wróżka

Zespół Szkół w Pieckach

Karol Balcerczyk

Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Kopernika

V I  w y j ś c i e

Julia Żelazek - „Kreacja na bal”

Szkoła Podstawowa w Kosewie

Wojciech Soból - „Strój do pracy”

Szkoła Podstawowa w Kosewie

Dawid Lięcina - Strój wieczorowy

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie

Sandra Krupińska - Strój wieczorowy

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie

V I I  w y j ś c i e

Bohdziewicz Natalia - „Królowa Recyklingu”

Zespół Szkół Nr 4

Wiśniewska Magdalena - „Pani Wiosna”

Zespół Szkół Nr 4

Klaudia Kondraciuk - Strój na bal

Zespół Szkół w Sorkwitach

 

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

Rozstrzygnięcie konkursów:

1. Recyklingowi pokaz mody

2. Konkurs na plakat promujący Dzień Ziemi

3. Ekoinstalacje „Posadźmy sobie las”

 

Około godz. 11. 45 KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – SCENKA

Szkoły podstawowe

1. Zespół Szkół nr 4, Bystrzaki z III E

„Przestraszone żabki”

2. Zespół Oświatowy w Mikołajkach

„Zielony Dom”

3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Oświatowo – Sportowym „BAZA”, klasa V

„Na ratunek Ziemi”

4. Szkoła Podstawowa w Kosewie, klasa III

„Żyj z przyroda w zgodzie”

5. Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie, klasa III F i III G

„Bajka ekologiczna”

6. Zespół Szkół nr 1, Koło artystyczne

„Kolorowy świat”

7. Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie, klasa II G

„Po której stoisz stronie ? ”

8. Szkoła Podstawowa w Woźnicach, Koło ekologiczne

„Sami swoi (na nas nie ma mocnych)”

 

KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – REKLAMA

Gimnazjum

1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Oświatowo – Sportowym „BAZA”, klasa I

„Bioróżnorodność jest OK”

2. Zespół Szkół nr 4

"Głucho wszędzie..."

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

Rozstrzygnięcie konkursów:

1. Konkurs na ekologiczny występ artystyczny: scenka i reklama

2. Ekoinstalacje „Obrazy sypane Ziemią”

 

Z A K O Ń C Z E N I E