2017-04-25
"Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężyć."
Henryk Sienkiewicz
25 kwietnia 2017 (wtorek) o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Turystyki odbyły się eliminacje miejskie
XXXV Konkursu Recytatorskiego SPOTKANIA Z POEZJĄ.
Udział w nich wzięło 44 młodych recytatorów, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach środowiskowych
przeprowadzonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne powiatu mrągowskiego.
Jury w składzie: Monika Kazimierczyk – instruktor teatralny, reżyserka, animator kultury, teatroterapeutka; Ewa Dolińska - Baczewska - Dyrektor Domu Kultury Dźwieżutach, dziennikarka; Justyna Połomska – absolwentka Instytutu Muzyki UWM i instruktor Działu Organizacji Imprez CKiT, wyłoniło następujących laureatów:
kategoria KLASY I – III
I MIEJSCE Julia Klim
SP w Szestnie, Kl. III
„Miss stonoga” Agnieszka Frączek
II MIEJSCE Juliusz Ciepluch
SP w Kosewie, Kl. II
„Daktyle” Danuta Wawiłow
III MIEJSCE Lena Maruchacz
SP nr 1 w Mrągowie/Boh. Warszawy, Kl. III
„Włos” Jan Brzechwa
WYRÓŻNIENIE Aleksandra Sojak
SP nr 4 w Mrągowie, Kl. III
„Kwoka” Jan Brzechwa
WYRÓŻNIENIE Helena Rakowska
ZS w Marcinkowie, Kl. III
„Pchły” Igor Sikirycki
WYRÓŻNIENIE ZA OSOBOWOŚĆ Marcel Murach
SP nr 4 w Mrągowie, Kl. II
„Dyzio marzyciel” Julian Tuwim
kategoria KLASY IV - VI
I MIEJSCE Julia Żelazek
SP w Kosewie, Kl. V
„Serenada de dach” Ludwik Jerzy Kern
II MIEJSCE Oskar Ostaszewski
SP w Szestnie, Kl. V
„Włos” Jan Brzechwa
III MIEJSCE Maja Siegmund
ZS w Marcinkowie, Kl. V
„Kolorowe Anioły” Beata Kołodziej
WYRÓŻNIENIE Zofia Banach
SP nr 1 w Mrągowie, Kl. V
„Dwa wiatry” Julian Tuwim
WYRÓŻNIENIE Larysa Kotuszewska
SP nr 4 w Mrągowie, Kl. IV
„Ręce” Hanna Niewiadomska
WYRÓŻNIENIE ZA OSOBOWOŚĆ Mikołaj Węglewski
SP nr 1 w Mrągowie/Boh. Warszawy, Kl. V
„Ballada o trzęsących się portkach”
Konstanty Ildefons Gałczyński
kategoria GIMNAZJUM
I MIEJSCE Piotr Zapert
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Pan tu nie stał ” Stanisław Barańczak
fragm. prozy: „Spowiedź narkomana” Filip Bryła
II MIEJSCE Wiktoria Sękiel
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Miejcie nadzieję ” Adam Asnyk
fragm. prozy: „Droga” Cormac Mc Cathy
III MIEJSCE Oliwia Żyrkowska
Gim. w Szestnie, Kl. II
Wiersz: „Wywiad z Atropos” Wisława Szymborska
fragm. prozy: „Wielki piątek, czyli kobieta demon” Andrzej Lenartowski
WYRÓŻNIENIE Magdalena Witczak
Gim. w Szestnie, Kl. I
Wiersz: „Pan od przyrody ” Zbigniew Herbert
fragm. prozy: „Pamiętnik jedynaczki” Hanna Kowalska-Pamięta
WYRÓŻNIENIE Szymon Makowski
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. I
Wiersz: „Jeździec” Jerzy Liebert
fragm. prozy: „Oskar i pani Róża” Eric-Emmanuel Schmitt
kategoria POEZJA ŚPIEWANA
I MIEJSCE Laura Końpa
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Między nami nic nie było” Adam Asnyk
Utwory: ”Wariatka tańczy” słowa: Agnieszka Osiecka, muzyka: Seweryn Krajewski
„Jego portret” słowa: Jonasz Kofta,muzyka: Włodzimierz Nahorny
II MIEJSCE Barbara Luma
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Rozmowa Liryczna” Ignacy Ildefons Gałczyński
Utwory: ”Rebeka” słowa: Andrzej Włast, muzyka: Zygmunt Białostocki
„Naprawdę nie dzieje się nic” słowa: Zuzia Wasik, muzyka: Grzegorz Turnau
III MIEJSCE Damian Klim
Gim. w Szestnie, Kl. II
Wiersz: „Portret własny” Ernest Bryll
Utwory: ”Barwa twoich słów” słowa: Roman Kołakowski, muzyka: Piotr Rubik
„Bracka” słowa: Michał Zabłocki, muzyka: Grzegorz Turnau
WYRÓŻNIENIE Magdalena Żak
Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Nie zabijaj mnie mamo” Marek Dębski
Utwory: ”Lwia część” Słowa i muzyka: Igor Herbut
„Spójrz” słowa: Małgorzata Dacko / Igor Herbut, muzyka: Igor Herbut / Piotr Rubik
WYRÓŻNIENIE Paulina Piotrowska
Gim. w Szestnie, Kl. I
Wiersz: „Nienawiść” Wisława Szymborska
Utwory: ”Bombonierka” słowa: Barbara Stępniak -Wilk, muzyka: Aleksander Brzeziński
„Babę zesłał Bóg” słowa i muzyka: Sławomir Wolski
Wszystkim laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
Fundatorem nagród książkowych eliminacji miejsko-gminnych była GMINA MIASTO MRĄGOWO.
Zdobywców I, II i III miejsca usłyszymy ponownie w eliminacjach rejonowych, które odbędą się również w Centrum Kultury i Turystyki
23 maja (wtorek), godz. 10.00 w sali kameralnej. Ostatni, wojewódzki etap konkurs odbędzie się 9 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych Olsztynie.