Aktualności

DŁUGI ŁYKEND NA DZIEŃ KOBIET

2020-01-05

Zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki na spektakl
DŁUGI ŁYKEND
8 marca, godz. 16.00

Norm Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym dramaturgiem w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu. „Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie” (Daily News). Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...?


Zapraszamy!
Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska
Scenografia: Magdalena Wacławik
Aktorzy (grać będą wymiennie):
Pola: Maja Berełkowska
Wanda: Katarzyna Walter
Karol: Piotr Cyrwus / Piotr Dąbrowski
Robert: Wojciech Wysocki /Piotr Dąbrowski


Autorem „Długiego łykendu” jest Norm Foster. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: „Premiera” i „Ostra jazda”.
Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie (gdzie ukończył studia reżyserskie).

Cena biletu 95zł/os do nabycia w:
Recepcji CKiT, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, od poniedziałku do niedzieli od godz. 14.00 lub w  Informacji Turystycznej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub na: www.kupbilecik.pl
Informacje, rezerwacje, zamówienia zbiorowe tel 515 922 426; e-mail: rezerwuj@op.pl