Aktualności

2020-06-09

zapraszamy na święto naszego miasta


3-5 lipca
to czas obchodów DNI MRĄGOWA. Bieżący rok stawia przed nami nowe wyzwania dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych. Proponujemy Państwu spędzenie tego czasu z nami, w Mrągowie. Program imprez, zrealizowany będzie w trosce o Państwa bezpieczeństwo a jednocześnie zapewni sporą dawkę muzyki i innych różnorodnych wrażeń!


t y m C z o s e m   w   M r ą g o w i e
. . .  zapraszamy

3 lipca  /piątek/
MOLO

17.00   RocK kONia

20.00   Blues4Cash

4 lipca  /sobota/
Plac Unii Europejskiej

17.00   REGGAESIDE

20.30   BUDKA BAND

22.30   POKAZ LASERÓW

12.00 – 22.00    FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW    

12.00 - 17.00 / Ekomarina
I eliminacje Żeglarskich Grand Prix Mrągowa Arkodach Cup

13.00 - 17.00 / Molo
Muzyka na ulice
- Adam Zalewski, Rafał Bohatyrewicz5 lipca  /niedziela/ 
Plac Unii Europejskiej

             SUMMER SONG FESTIVAL
11.30    prezentacje konkursowe dzieci i młodzieży
16.00    występ LAUREATÓW                                                                                  

18.00    2 PLUS 1  "W stronę słońca"

12.00 - 20.00   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW     

17.00 / Przy fontannie nad Jeziorem Magistrackim
Orkiestra Dęta Mrongovia

 

* * * * * * * *

W trosce o Państwa bezpieczeństwo impreza zrealizowana będzie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS
dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.
 
KOMUNIKAT wydarzenia na molo 

KOMUNIKAT wydarzenia na Pl. Unii Europejskiej

* * * * * * * * 

2PLUS1 – legenda polskiej muzyki rozrywkowej!

Grupa powstała w 1971r., znana w kraju i na świecie, odnosiła ogromne sukcesy. Wydali 10 płyt i byli nazywani Polską ABBĄ. Mimo zmian składów i przerw w działalności artystycznej, od 1998r zespół nieprzerwanie koncertuje i uświetnia wydarzenia medialne, wykonując swoje największe przeboje oraz ciesząc się niesłabnącym aplauzem publiczności. W 2016 roku DWA PLUS JEDEN przypomniał o sobie wykonując w ciągu 3 miesięcy w Polsce i za granicami trasę 45 koncertów na swoje 45-lecie.

Grają ponad godzinne koncerty, z charakterystycznym dla siebie rozrywkowo-taneczno-rockowym pazurem oraz (pomimo 70-tki na karkach muzyków), z energią i radością których może im pozazdrościć wielu młodszych twórców.  Niezwykle szeroka rozpoznawalność legendarnych przebojów 2PLUS1, wysoka kultura artystyczna, wartość muzyczna i tekstowa przebojów, rockowa dynamika oraz świetny kontakt z publicznością, to ogromne atuty grupy, której cechą wyróżniającą jest również ogromny szacunek dla Publiczności.

Zespół 2plus1 zajmuje kluczowe miejsce wśród panteonu wykonawców, którzy wywarli zdecydowanie największy wpływ na historię współczesnej polskiej piosenki popularnej. Ich koncerty stanowią ucztę muzyczną i wyśmienitą zabawę dla publiczności w każdym wieku, która razem z zespołem śpiewa ich wielkie przeboje. To również kawał historii, która nieco starszej publiczności przywołuje wspomnienia młodości, w której (w latach 70-80-tych) 2plus1 był absolutnie największą polską gwiazdą oraz polską wizytówką eksportową, koncertując na największych festiwalach w Polsce i na świecie.

Podczas koncertów 2plus1 można usłyszeć same wielkie przeboje: Iść w stronę słońca, Windą do nieba, Chodź pomaluj mój świat, Wstawaj szkoda dnia, Taksówka nr 5, Wielki mały człowiek, Czerwone słoneczko, Gdy grali dla nas Rolling Stones, Nie zmogła go kula, Gwiazda dnia, Singapore, Easy come easy go! oraz inne.

Koncertują w składzie, który od ponad 21 tworzy 2PLUS1: Urszula Blaszyńska – wokal główny, Michał Król – gitara, wokal, Tomasz Kosiarkiewicz – piano, wokal, Adam 'Blacha' Blaszyński – perkusja.

REGGAESIDE

To zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Charyzmatyczny wokal Karola Olszewskiego i porywająca muzyka chłopaków - trzy gitary, instrumenty klawiszowe, bębny oraz trąbka i saksofon – tego trzeba posłuchać!
Bez zawahania powiedzieć można, że każde spotkanie z muzykami to bomba, która wybucha wraz z pierwszymi dźwiękami ich instrumentów. Melodyjność i porywający rytm sprawią, że publiczność bawić będzie się bez względu na wiek.

Reggeaside sunie do przodu! W ciągu swojej działalności zdobyli wiele muzycznych nagród i wyróżnień. Słuchaliśmy ich w finale programu „Must be the music” oraz półfinałach show „Mam talent”. Występowali w takich programach jak: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia, Teleexpress, O! Polskie przeboje oraz Rodzina wie lepiej. Obecnie zespół kończy pracę nad kolejną płytą i przygotowuje się do sezonu koncertowego.

 

BUDKA BAND

Zespół powstał na początku roku 2015. Wkrótce po tym jak Budka Suflera poinformowała oficjalnie o zakończeniu swojej działalności, muzycy z wieloletnim doświadczeniem studyjnym i scenicznym postanowili, że nie pozwolą zapomnieć publiczności o genialnych kompozycjach i największych przebojach Budki Suflera, które stanowią filar polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej. Zespół występuje na scenach całej Polski, wykonując utwory Budki Suflera zawsze wyłącznie na żywo. Zespół Budka Band posiada rekomendację byłych członków Budki Suflera, o czym wspominają wielokrotnie w oficjalnych wypowiedziach. Wysoki poziom artystyczno-muzyczny zespołu jest gwarancją dobrej zabawy, oraz niezapomnianych wrażeń i wzruszeń dla publiczności w każdym wieku.Piątkowe koncerty rozpoczniemy na Molo z mrągowskimi zespołami... RocK kONia i Blues4Cash

ROCK kONia

Zespół ”Rock kONia” czerpiący inspiracje z muzyki gitarowej lat 70—tych, skrywa w sobie blues-rockowy styl łączący niebanalne riffy oraz vintage’owe brzmienie instrumentów. Repertuar zespołu stanowią w większości utwory autorskie, zarejestrowane na pierwszej płycie „ROCK kONia” oraz własne interpretacje twórczości artystów dekady niekomercyjnych lat rock’n rolla. Aktualnie pracują nad materiałem na nową płytę. Zagrali wiele koncertów na festiwalowych oraz klubowych scenach, m.in. Bay Car Blues we Francji, Echo Blues na Litwie, Suwałki Blues Festiwal czy Piknik Country. Skład zespołu stanowią: Piotr Andrzejewski – vocal, gitary; Michał Ryfa – vocal, gitary; Maciej Marschall – bas; Piotr Trypucki – perkusja.Blues4cash

Blues 4 Cash to grupa mrągowskich muzyków, w których żyłach płynie bluesowo – rockowa krew. Głównie wykonują przeboje legendarnej grupy Dżem, ale można w ich wykonaniu usłyszeć również utwory zespołów takich jak Perfect, Lady Pank czy Harlem. W ciągu 8 lat działalności, zagrali wiele udanych koncertów, z których każdy wywołuje pozytywne emocje i tworzy ciekawą atmosferę. Blues 4 Cash tworzą: Łukasz Stępień - gitara, Daniel Olszewski - gitara, Łukasz Sobociński - bas, Sławomir Szymański - perkusja, Paweł Krasowski - głos.


SUMMER SONG FESTIVAL

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES we współpracy z  Centrum Kultury i Turystyki rusza z kolejną edycją SUMMER SONG FESTIVAL. Śpiewające dzieci oraz młodzież w wieku od 6 do 21 lat, będą prezentowały swoje zdolności wokalne w części konkursowej, ocenianej przez jury a następnie podczas Koncertu Laureatów.III FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW


Po niespodziewanie długiej przerwie food trucki ruszają w trasę i przyjeżdżają do Mrągowa! Zapowiada się koncertowy popis kulinarny dla wszystkich smakoszy. Organizatorzy przygotują dla Was pyszny i bezpieczny food court.

Mieszkańców Mrągowa czekają dwa dni wypełnione najlepszym street foodem. Na Plac Unii Europejskiej w Mrągowie, przyjadą food trucki serwujące dania typowe dla różnych zakątków Ziemi. To strefa dedykowana koneserom kuchni pod chmurką. Do udziału zapraszane są najlepsze restauracje na kółkach z całej Polski, które wyspecjalizowały się w określonych daniach i mają rzesze sympatyków w swoich „rodzinnych” miastach. Jedne serwują egzotyczne przysmaki z odległych stron świata, inne doskonale czują się w kuchni europejskiej lub słyną z pysznych deserów. Jedno jest pewne: każdy food truck smakuje wyjątkowo!

Festiwal Smaków Food Trucków zawsze odbywa się w plenerze. W tak sympatycznych okolicznościach przyrody warto nie tylko zjeść coś dobrego, ale i ciekawie spędzić czas. Na głodnych przygód gości czekać będzie angażującą gra terenowa. Na terenie wygospodarowana zostanie również strefa chilloutu, okraszona relaksującą muzyką, która sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi.

Festiwal Smaków Food Trucków to miejsce, które powinno być w smak także naszej planecie i środowisku naturalnemu. Dlatego coraz więcej mobilnych restauracji decyduje się na ekologiczne opakowania. Ponadto food trucki stale poszerzają ofertę dań wegetariańskich i wegańskich. Osoby na diecie roślinnej na pewno znajdą coś dla siebie!

Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo gości. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii. Strefa konsumpcyjna będzie na bieżąco dezynfekowana oraz zachowane zostaną odpowiednie odległości pomiędzy stolikami, oraz poszczególnymi food truckami. Dla gości udostępnione zostaną środki do dezynfekcji. Szczegóły publikowane są na fanpage’u wydarzenia.

 


Organizatorzy i partnerzy