Aktualności

  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • "Białe tango" - spektakl ONLINE poruszający tematykę mowy nienawiści

2020-11-10

"Białe tango" - spektakl ONLINE poruszający tematykę mowy nienawiściZapraszamy do TEATRU w sieci...

27 listopada o godz. 18.00 zaprezentujemy Państwu spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek  pt. "BIAŁE TANGO", który będzie można obejrzeć wygodnie i bezpiecznie we własnym domu. Link do spektaklu poniżej.B I A Ł E   T A N G O

Trzech prawdziwych facetów zderza się z legendą - prawdziwą, warmińsko-mazurską Królewną szukającą swojego serca. Jej nietypowa wizyta będzie okazją, aby przyjrzeć się naszej polsko-słowiańskiej kondycji, a może nawet duszy? W XXI wiek wkrada się duch mitów i baśni, stare wierzenia stają obok współczesnych kontrowersji.

Współczesny tekst poruszaja między innymi tematykę mowy nienawiści, agresywnych zachowań, które możemy zaobserwować w otaczającej codzienności. Spektakl utrzymany jest w konwencji żywoplanowo-lalkowej i adresowany do młodzieży i widzów starszych (wiek od 12 lat).

Autor: Michał Kaźmierczak
Reżyser: Jan Polivka
Choreografia: Maciej Florek
Muzyka: Bartosz Ługowski
Scenografia: Jan Polivka
Teksty piosenek: Wojciech Szelachowski
Aktorzy: Tomasz Czaplarski, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk
czas trwania - 60 min.
 

Serdecznie zapraszamy i polecamy... bo gdzie indziej można tak prawdziwie mówić o rzeczach ważnych, jak nie w teatrze..?


* * * * * * *
 

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju oraz czasowe zamknięcie instytucji kultury spektakl możemy obejrzeć bezpłatnie w sieci.

ZAPRASZAMY!!!


* * * * * * *


Wydarzenie odbywa się w ramach projektu TEATR DLA MAS, którego celem jest promocja repertuaru teatru lalek dla widza dorosłego i młodzieżowego w regionie Warmińsko-Mazurskim. W II edycji projektu, realizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, OTL proponuje widzom spektakl "Białe Tango".