Aktualności

  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • 49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej-znamy laureatów!

2020-10-17

49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej-znamy laureatów!

Oto i Oni - wspaniali Laureaci 49. Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej:
I miejsce oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Mrągowo Pana Stanisława Bułajewskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina otrzymała ZOFIA ŚNIEŻKO z Cierzpiętów za obraz "Ocieplania" oraz obraz bezimienny.
II miejsce i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Starostę Powiatu Mrągowskiego Panią Barbarę Kuźmicką – Rogalę oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina otrzymała Pani KRYSTYNA KURGAN z Olsztyna za batik „Co w duszy gra”
III miejsce oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina otrzymała Pani MAŁGORZATA JASIŃSKA GOJA z Olsztyna za obraz „Kantylena”
Wyróżnienie I oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Mrągowo Pana Piotra Piercewicza otrzymała Pani ZUZANNA BORCZ z Mrągowa za obraz: „Mrągowo”
Wyróżnienie II oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Mrągowo Pana Stanisława Bułajewskiego otrzymała Pani ALICJA MIAZGA z Olsztyna za obraz: „Zające na łące”
Wyróżnienie III oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Mrągowo Pana Stanisława Bułajewskiego oraz Starostę Powiatu Mrągowskiego Panią Barbarę Kuźmicką - Rogalę otrzymała Pani DANUTA MICHAŁOWICZ z Olsztyna za obraz: „Prezenty imieninowe”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a w imieniu Jurorów przekazujemy słowa Jarosława Puczela, dedykowane zarówno Laureatom, jak i wszystkim uczestnikom Przeglądu:
"Szanowni Państwo!
żałuję, że z powodu przeziębienia nie mogę być z Wami.
Ilekroć myślę o Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej odżywają we mnie dobre wspomnienia, ponieważ moją przygodę z malarstwem rozpoczynałem właśnie tutaj, w Mrągowie. Nagroda zdobyta tu dała mi poczucie spełnienia i mocy. Zainspirowała mnie do bardziej intensywnej pracy.W twórczości chyba najważniejsza jest pasja i przyjemność. Zakochanie w światach form i kolorów. Dopiero z czasem przychodzi refleksja, że sztuka jest lustrem naszej duszy i dzięki Niej możemy dowiedzieć się czegoś o sobie... o tym co jest dla nas ważne, jakie tematy są "nasze", a z którymi wolimy się nie spotykać.Tworząc możemy wygodnie "usadowić się w sobie", poczuć się bezpiecznie i dobrze w naszym własnym świecie.To takie ważne, zwłaszcza w czasie niepokoju - pewność, że nikt nie jest nam w stanie zabrać tego, co nasze. Bo twórczość jest naszym domem, naszą duszą.
Dziękuję Państwu i życzę Wam dużo inspiracji, ciepła i zdrowia! Jarosław Puczel"

* * *

W tym roku do konkursu stanęło 54 twórców plastyków nieprofesjonalnych z całego województwa. Spośród 88 obrazów różnorodnych pod względem tematyki oraz stosowanych technik plastycznych, Jury złożone z artystów plastyków z Mragowa i Olsztyna: Piotra Dondajewskiego, Jana Gudelisa, Stanisława Kusia i Jarosława Puczela wybrało te najlepsze. Ich autorów poznaliśmy podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 17 paździenika, o godz. 15.00 w CKiT.  Laureaci uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez: Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina, Burmistrza Miasta Mrągowo Pana Stanisława Bułajewskiego, Starostę Powiatu Mrągowskiego Panią Barbarę Kuźmicką-Rogalę, Wójta Gminy Mrągowo Pana Piotra Piercewicza oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. 

49. Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, tak jak w ubiegłych latach, objety jest honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina

 

Wydarzenie organizowane z zachowaniem wytycznych sanitarnych:


REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH - strefa żołta

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA CKIT