Aktualności

2017-04-26

Dzień Ziemi w Mrągowie

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970 roku. Jak co roku jego tematykę kształtują bieżące problemy dotyczące ochrony środowiska. W tym roku będzie to promocja działań zmierzających do ochrony różnorodności biologicznej.

Hasło przewodnie obchodów Dnia Ziemi 2017 brzmi: W KIERUNKU NATURY.

Obchody Dnia Ziemi w Mrągowie odbyły się 12 maja 2017 r., o godz. 9.00 na Placu Unii Europejskiej i organizowane zostały na szczeblu powiatowym i miejskim. Koordynatorem działań związanych z organizacją obchodów Dnia Ziemi w Mrągowie było Centrum Kultury i Turystyki.

W programie tegorocznej imprezy znalazły się m.in. występy artystyczne grup ekologicznych z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szereg konkursów: Konkurs na Plakat promujący Dzień Ziemi, Konkurs na Ekologiczny Występ Artystyczny, Recyklingowy Pokaz Mody, Konkurs na EKO-instalacje. 

Wyniki poszczególnych konkursów:

KONKURS na Ekologiczny Występ Artystyczny

Kategoria: przedszkola, klasy 0 - piosenka ekologicvzna z tańcem

1 miejsce - Niepubliczne Przedszkole KUBUŚ, grupy "Słoneczka" i "Kubusie"

2 miejsce - Niepubliczne Przedszkole KRASNALE w Warpunach, grupa "Smerfy"

3 miejsce - Zespół Szkół Nr 4, Zuzanna Szczepuch

Wyróżnienia:

Przedszkole Niepubliczne "NASZE POCIECHY" grupa: "Obłoczki"

Szkoła POdstawowa Nr 1 w Mrągowie

Kategoria: szkoły podstawowe - scenka ekologiczna

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Woźnicach, koło ekologiczne

2 miejsce - Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie

3 miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Mrągowie (ul. Kopernika)

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie (ul. Boh. Warszawy)

Szkoła POdstawowa Nr 3 Mistrzostwa Sportowego BAZA w Mrągowie

Kategoria: gimnazja - reklama ekologiczna

1 miejsce - Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie

2 miejsce - Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego BAZA w Mrągowie

KONKURS: Recyklingowy Pokaz Mody

1 miejsce - Magdalena Archacka z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach 

2 miejsce - Natalia Bohdziewicz z Zespołu Szkół Nr 4 w Mrągowie

3 miejsce - Antonina Piersa z Przedszkola NASZE POCIECHY w Mrągowie

Wyróżnienia:

Karol Balcerczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrągowie (ul. Kopernika) 

KONKURS na EKO - instalacje

Kategoria: Posadźmy sobie las

1 miejsce - Przedszkole NASZE POCIECHY, grupy "Jaskółki" i "Skowronki"

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kosewie, "Ananasy Klasy" 

3 miejsce - Niepubliczne Przedszkole KRASNALE w Warpunach

Kategoria: Obrazy sypane ziemią

1 miejsce - Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie, Klub Młodego Ekologa

2 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie, "Przyjaciele Przyrody"

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kosewie, "Ekologiczni Artyści"

Atrakcją imprezy był Ekologiczny Teatr Przyrodniczy przygotowany przez aktora lalkarza Tadeusza Sobczaka

Podczas obchodów Dnia Ziemi zorganizowane zostały również stanowiska ekologiczne przygotowane m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny, Mazurski Park Krajobrazowy, Lokalna Grupa Działania Mazurskie Morze oraz Schronisko Bagienice. Zaprezentowały one ofertę przyrodniczą i turystyczną oraz atrakcyjny program ekologiczno-edukacyjny: szereg konkursów, quizów i pokazów z nagrodami i drobnymi upominkami.

W programie imprezy przeprowadzono  ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI dla podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Mój Dom”.  Dziękujemy za wsparcie akcji !!!

)bchody Dnia Ziemi 2017 r. stworzyły dzieciom i młodzieży możliwość odbycia wspaniałej lekcji przyrody w trosce o nasz wspólny dom.

 

PLAN IMPREZY:

9.00  - START

Konkurs na EKOINSTALACJĘ:

POSADŹMY SOBIE LAS w godz. 9. 15 – 11. 15

OBRAZY SYPANE ZIEMIĄ w godz. 11. 00 – 13. 00

 

W Y S T Ę P Y  S C E N I C Z N E

Około godz. 9. 10 KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – KAT. PIOSENKA Z TAŃCEM

Przedszkola i klasy 0

1. Przedszkole Nasze Pociechy, grupa „Obłoczki”

„I te małe i te duże myślą o naturze”

2. Przedszkole Kubuś, grupy „Słoneczka” i „Kubusie”

„ Recyklingowa piosenka”

3. Przedszkole Stokrotka, grupa „Niezapominajki”

„Kocham przyrodę”

3. Przedszkole Krasnale (Warpuny), grupa „Smerfy”

„Lasy zielone”

4. Zespół Szkół nr 4, Zuzanna Szczepach z klasy 0A

„Chroń przyrodę”

5. Zespół Szkół nr 1, klasa 03

„Kocham i szanuję moją piękną naturę”

6. Zespół Szkół nr 1, klasa 0B

„Chroń przyrodę”

7. Zespół Szkół nr 1, klasa 0 A

„Piosenka ekologiczna”

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

 Rozstrzygnięcie konkursu na ekologiczny występ artystyczny – kat. Piosenka z tańcem

 

Około godz. 10. 30 KONKURS – RECYKLINGOWI POKAZ MODY

I  w y j ś c i e

Antonina Piersa - „Ślimak”

Przedszkole Niepubliczne„Nasze Pociechy”(ul.Mrongowiusza)

Zofia Chodkowska

Przedszkole Niepubliczne „Nasze Pociechy”,Os Grunwaldzkie

Nadia Sekretarska – „Strój wieczorowy”

Przedszkole Niepubliczne„Nasze Pociechy” Sorkwity

I I  w y j ś c i e

Monika Borkowska - „Wiosenny kwiat”

Szkoła Podstawowa Nr 1ul. Boh Warszawy

Kamila Dąbrowska - „Kolorowy zawrót głowy”

Niepubliczne Przedszkole „Krasnale” w Warpunach

Michał Parszuta - „Elegancja – Francja” – strój balowy

Niepubliczne Przedszkole „Krasnale” w Warpunach

I I I  w y j ś c i e

Julia Fedor -„Pani Wiosna”

Przedszkole Publiczne „Stokrotka”

Maksymilian Szewczyk – „Rycerz”

Przedszkole Publiczne „Stokrotka”

I V  w y j ś c i e

Paulina Żur - Strój na bal

Zespół Szkół w Warpunach

Gabriela Jędrzejczyk - Strój wieczorowy

Zespół Szkół w Warpunach

Natalia Lipka - Suknia na bal ekologiczny

Zespół Szkół w Woźnicach

Beata Brygoła - Strój na randkę z Ekologiem

Zespół Szkół w Woźnicach

V  w y j ś c i e

Maja Murach - Strój koktajlowy

Zespół Oświatowy w Mikołajkach SP

Magda Archacka - Suknia wieczorowa

Zespół Oświatowy w Mikołajkach SP

Kornelia Krystian – Stokrotkowa wróżka

Zespół Szkół w Pieckach

Karol Balcerczyk

Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Kopernika

V I  w y j ś c i e

Julia Żelazek - „Kreacja na bal”

Szkoła Podstawowa w Kosewie

Wojciech Soból - „Strój do pracy”

Szkoła Podstawowa w Kosewie

Dawid Lięcina - Strój wieczorowy

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie

Sandra Krupińska - Strój wieczorowy

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie

V I I  w y j ś c i e

Bohdziewicz Natalia - „Królowa Recyklingu”

Zespół Szkół Nr 4

Wiśniewska Magdalena - „Pani Wiosna”

Zespół Szkół Nr 4

Klaudia Kondraciuk - Strój na bal

Zespół Szkół w Sorkwitach

 

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

Rozstrzygnięcie konkursów:

1. Recyklingowi pokaz mody

2. Konkurs na plakat promujący Dzień Ziemi

3. Ekoinstalacje „Posadźmy sobie las”

 

Około godz. 11. 45 KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – SCENKA

Szkoły podstawowe

1. Zespół Szkół nr 4, Bystrzaki z III E

„Przestraszone żabki”

2. Zespół Oświatowy w Mikołajkach

„Zielony Dom”

3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Oświatowo – Sportowym „BAZA”, klasa V

„Na ratunek Ziemi”

4. Szkoła Podstawowa w Kosewie, klasa III

„Żyj z przyroda w zgodzie”

5. Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie, klasa III F i III G

„Bajka ekologiczna”

6. Zespół Szkół nr 1, Koło artystyczne

„Kolorowy świat”

7. Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie, klasa II G

„Po której stoisz stronie ? ”

8. Szkoła Podstawowa w Woźnicach, Koło ekologiczne

„Sami swoi (na nas nie ma mocnych)”

 

KONKURS NA EKOLOGICZNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY – REKLAMA

Gimnazjum

1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Oświatowo – Sportowym „BAZA”, klasa I

„Bioróżnorodność jest OK”

2. Zespół Szkół nr 4

"Głucho wszędzie..."

 

Ekologiczny pokaz "TEATRU LALEK"

Rozstrzygnięcie konkursów:

1. Konkurs na ekologiczny występ artystyczny: scenka i reklama

2. Ekoinstalacje „Obrazy sypane Ziemią”

 

Z A K O Ń C Z E N I E