Aktualności

2018-02-24

Na Kaziuka ...

3 marca 2018 (sobota) o godz. 17.00

serdecznie zapraszamy

„Na Kaziuka …” czyli XV spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski

wystąpią
- Podbrodzka Orkiestra Dęta z solistką Karoliną Lyndo 
- Zespół Tańca Współczesnego "Głębina"
- Śpiewaczy Zespół Ludowy "Żejmiana"
- Kapela "Przy fontannie" z piosenką estradową

koncertowi towarzyszyć będzie tradycyjny Kiermasz Kaziukowy

Bilety w cenie: 12 zł i 10 /dzieci i młodzież oraz MKRTP i MKS. do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki,
ul. Warszawska 26, tel. 743 34 66,
oraz online w systemie ekobilet.

 

 

 

Podbrodzka Orkiestra Dęta powstała w 1992 roku i uczęszcza do niej kilka pokoleń muzykantów. Jest stałym uczestnikiem rejonowych i miejskich imprez okolicznościowych oraz zwycięzcą wielu festiwali nie tylko na Litwie ale i poza granicami kraju, w tym we Francji, Słowacji, Belgii i Węgrzech. Jest też częstym gościem koncertów w Polsce. Od 4 lat uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wieloletnim kierownikiem orkiestry jest Maestro Bronislaw Wilimas.

Karolina Lyndo urodziła się w Podbrodziu. Mimo że ma zaledwie 15 lat jest już utalentowaną solistką wokalną i laureatką wielu konkursów lokalnych i międzynarodowych, w tym zwycięzcą pucharu Grand Prix w Malcie, Hiszpanii, Kazakstanie, Łotwie, Estonii. W roku 2017 odniosła sukces w  projekcie telewizyjnym “Głos Litwy”. Karolina często koncertuje z Podbrodzką Orkiestą Dętą, w tym w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, gdzie jej serdeczność i nadzwyczajny głos oczarowuje publiczność.

Zespół Tańca Nowoczesnego “Gelme” /Głębina/ z Podbrodzia powstał w 2002 roku. Zespół stanowią dzieci i młodzież w różnym wieku, łącznie 80 uczestników. Zespół w czasie swego istnienia zdobywał Grand Prix i  najwyższe wyróżnienia w międzynarodowych i lokalnych festiwalach, w roku 2011 zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego.
Kierownikiem zespołu jest Agne Rickewiczienie

Kapela muzyki ludowej i zespół wokalny "Žejmiana" przy Centrum Kultury w Podbrodziu powstał w 1991 roku. Kapela i zespół wokalny jest stałym uczestnikiem świąt w mieście i rejonie jak również na wyjazdach koncertowych za granicą: w Polsce, Niemczech, Belgii, Chorwacji, Słowacji, Włoszech, Hiszpanii. Czterokrotnie wziął udział w telewizyjnym projekcie  „DUOKIM GARO“. Żejmiana to międzynarodowy zwycięzca festiwali ludowych i folklorystycznych. W 2002 i 2010 roku uczestniczył i został zwycięzcą międzynarodowego festiwalu obyczajów weselnych „Biesiada Weselna” w Węgrowie. W 2003 brał udział w międzynarodowym festiwalu folkloru “Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Polska Żywiec). W roku 2004  w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Turopolje”, w Zagrzeb (Chorwacja) zespół reprezentował Litwę i  spośród 10 zespołów zajął 1 miejsce. Zespół kilkakrotnie uczestniczył w Festiwalu Kultury Kresowej i od lat uczesticzy w festiwalu “Pieśń znad Willi” w Wilnie. Kierownicy to, Žana Gumenaja i Larisa Isaczenko.