Aktualności

  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • "Księżniczka Czardasza" - sala widowiskowa CKiT !

2018-06-02

"Księżniczka Czardasza" - sala widowiskowa CKiT !

 

Ze względu na niesprzyjające prognozy pogodowe na dzień 15 lipca operetka zostaje przeniesiona do

sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki (ul. Warszawska 26).

Za utrudnienia przepraszamy!

  ************************************

Już 15 – go lipca o godz. 19.15 zapraszamy na inaugurację III Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO.

Będzie to „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana na sali widowiskowej w Centrum Kultury i Turystyki.

 

W Y S T Ą P I Ą:

Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban

Edwin – Dawid Kwieciński

Boni – Łukasz Ratajczak

Stasi – Ewa Spanowska

Feri – Konrad Derlatka

Chór Bel Canto z Olsztyna

Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej

 

Księżniczka czardasza - operetka Imre Kálmána w trzech aktach z 1915 roku. Premiera miała miejsce w Wiedniu 13 listopada 1915 roku. Libretto zostało napisane przez Leo Steina i Bélę Jenbacha.

Jest jednym z najwybitniejszych dzieł II operetki wiedeńskiej i jedną z najbardziej znanych i uwielbianych operetek wystawianych na scenach muzycznych całego świata. „Przebój goni tu przebój” łączącym czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów.

Fabuła osnuta jest wokół wątku miłosnego, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. Opowiada o romansie charyzmatycznej węgierskiej szansonistki kabaretowej - Sylwii i pochodzącego z bogatej rodziny przystojnego arystokraty - młodego księcia Edwina, gotowego popełnić mezalians i poślubić ukochaną artystkę kabaretową. Stary książę - ojciec wzywa jednak Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia natomiast dowiedziawszy się o zaręczynach ukochanego wyrusza do Wiednia…

Jaki los spotka bohaterów tej opowieść? Przekonajcie się Państwo sami w Mrągowie 15 lipca 2018 r. o godz. 19. 15 na molo przy skwerze Jana Pawła II!

GALA FINALOWA III. Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO
odbędzie się 21 lipca o godz. 20 w amfiteatrze nad jeziorem Czos

- program