Aktualności

2018-06-02

PIKNIK COUNTRY w Mieście


Zapraszamy do Mrągowa w ostatni weekend lipca na święto muzyki country! W dniach 27-29 lipca rozbrzmiewać będą koncerty w amfiteatrze nad jeziorem Czos oraz w mieście - na Placu Unii Europejskiej.  Szczegółowy program koncertów na "dużej scenie" oraz informacja o biletach - tutaj


Podczas otwartych imprez w mieście nie zabraknie wyśmienitej muzyki, ulubionych wykonawców oraz atrakcji takich jak Parada Country, pokazy tańca, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym.


27-29 lipca 2018
Plac Unii Europejskiej

P R O G R A M *

27.07 (piątek)    

17.00   POWERGRASS

18.00   Prezentacje zespołów "Przepustki do Mrągowa":
            Ściana W, 50 Blues

            Kawałek Mrągowa - zespół taneczny

20.00   CAROLINE & THE LUCKY ONES            
21.30   KRAKÓW STREET BAND                   

 

28.07 (sobota)              

14.00    "Z Ostrołęki do Nashville" -recital i opowieści z podróży
z udziałem Wojciecha Dudkowskiego i gościa specjalnego – Toma Blizzarda
CKiT

16.00    Orkiestra Dęta Mrongovia              
             Strefa country - zespół taneczny
17.00    BABSZTYL             
             Strefa country
18.45    YELLOW HORSE                                                                           
             Strefa country

20.30    HONKY TONK BROTHERS                                  
22.00    JO & LAZY FELLOW29.07
(niedziela)              

13.00    ELECTRIC ROOSTERS
14.30    9. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00    PARTY BROTHERS

16.30   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

 

Imprezy towarzyszące


27.07, 12.00  37. MARATON PŁYWACKI o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia

27-29.07  COUNTRY NA WOJSKOWO, Muzeum Sprzętu Wojskowego

28.07, 16.00-18.00 / 29.07, 11.00-14.00, plac PCK
WARSZTATY TANECZNE zakończone biciem Rekordu Polski w Tańcu Liniowym

29.07, 12.00  PARADA COUNTRY


* dokumenty do pobrania na Paradę Country* program może ulec zmianom


ARTYŚCI PIKNIKU COUNTRY W MIEŚCIE


POWERGRASS

Jeden z najciekawszych polskich zespołów grających muzykę z nurtu Americana, łączący twórczo takie gatunki muzyczne jak rock, bluegrass, blues i folk. Uczestnicy wielu krajowych i międzynarodowych festiwali muzycznych. W 2015 roku laureaci ogólnopolskiego  Plebiscytu „Dyliżanse” w kategorii Nowy Wykonawca Roku.
Zespół tworzą: Jacek Sienkiewicz – mandolina,  Arek Krupa- skrzypce, Kasia Sienkiewicz– śpiew, Krystyna Mazur- śpiew, Piotr Ciemniewski – bęben, Wojciech Gomoliński – gitara basowa, Maciej Sych- gitara akustyczna.


50 BLUES

Zespół powstał w lipcu 2016 r., na co dzień funkcjonuje przy Domu Kultury w Chobocie pod Niepołomicami. Zespół wykonuje głównie covery amerykańskich i brytyjskich zespołów rockowych, bluesowych i country. W swoim repertuarze ma również program poświęcony twórczości Boba Dylana.
Skład: Piotr Krupa – gitara akustyczna, mandolina, śpiew, harmonijka ustna, kazoo, Grzegorz Donatowicz – gitara akustyczna i elektryczna, Ireneusz Grynia – gitara basowa, Oskar Osika – perkusja, bongosy, Karolina Kacprzak – śpiew.


ŚCIANA W
Grupa zawiązała swoją działalność w październiku 2014 roku w Tomaszowie Lubelskim z inicjatywy Sylwestra Gumieli.  Repertuar  zespołu „ŚCIANA  W” obejmuje przeboje polskich i zagranicznych wykonawców oraz własne kompozycje. Skład: Sylwester Gumiela – gitara ak. , piano, vocal, Piotr Giska – gitara b, vocal, Maria Suchodolska- vocal, Adam Brodowski –gitara el., vocal, Arek Babiarz - perkusja.


CAROLINE & THE LUCKY ONES

Wystąpili na wielu znaczących imprezach country w Polsce, prezentując muzyczne inspiracje z nurtu kultury amerykańskiej. W 2017 roku zespół wygrał nagrodę Plebiscytu Dyliżanse  kategorii ,,Nowy Wykonawca Roku”, a w 2018 Karolina Jastrzębska otrzymała nagrodę w kategorii ,,Wokalistka Roku”.
Zespół tworzą: Karolina Jastrzębska- wokal,  Piotrek Trela- gitara elektryczna, Paweł Piekarski- gitara akustyczna , Tomek Zawadzki- gitara basowa,  Jarek Cieślak- perkusja.


KRAKÓW STREET BAND

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni - Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". Trudno się temu dziwić - muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią.
Zespół tworzą : Łukasz Wiśniewski- wokal, Tomek Kruk- gitara, Piotr Grząślewicz-banjo, Adam Partyka-perkusja, Wojtek Szela- trąbka, Miłosz Skwirut-kontrabas, Krzysztof Chlipała- Saksofon i Marcin Hilarowicz – gitara.STREFA COUNTRY

Jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country, który istnieje od 1993 r. Grupa jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych oraz gościem wielu programów telewizyjnych. Składa się z pasjonatów muzyki i tańca, pragnących połączyć tradycję country z nowoczesnością. Poza tańcami rodem z amerykańskiego Dzikiego Zachodu, stara się ukazać różnorodność muzyki country oraz jej związkek z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em. Repertuar zespołu stanowią układy taneczne prezentowane do współczesnej muzyki country, wśród których znajdują się m.in. tańce liniowe, polka, two-step, rock’n’roll, walc, cha- cha, a także stepowanie tzw. clogging.


BABSZTYL

Jeden z pierwszych zespołów grających muzykę country. Ponad 40 lat pracy to nie tylko koncerty w Polsce i Europie, całonocne muzykowania i "dżemy", to wyróżnienia i nagrody na festiwalach i przeglądach. Legendę „Babsztyla” zbudowały jego piosenki, które znane są szerokiej publiczności. Koncert promuje nową jubileuszową płytę grupy. Zespół tworzą: Zbigniew Hofman - śpiew i gitara; Cezary Makiewicz - śpiew, gitara; Zbigniew Chrzanowski - perkusja; Kamil Kulawczuk - gitara elektryczna; Paweł Szustkiewicz - gitara basowa.


YELLOW HORSE

To muzyczne trio akustyczne, które twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60 i 70. Ich aranżacje są połączeniem southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień.
Zespół tworzą: Paweł Soja – wokal, gitara basowa, Dominik Cynar- gitara akustyczna, Mateusz Krupiński – perkusjonalia.


HONKY TONK BROTHERS

Świetnie ułożony repertuar zespołu składa się  z oryginalnych piosenek amerykańskich oraz sprawdzonych przebojów własnego autorstwa. Stali bywalcy na wszystkich najważniejszych imprezach muzyki country w kraju. Są laureatami międzynarodowych festiwali muzyki country, w tym w Wiselburgu w Austrii.
Skład zespołu tworzą: Robert Rybczyński (gitara basowa, wokal),Marcin Rybczyński (wokal, gitara akustyczna), Grzegorz Kopka (gitara elektryczna), Anna Kopka (Skrzypce, wokal),Adam Szuraj (perkusja).


JO & LAZY FELLOW

Wybuchowa mieszanka country, bluesa & rockn’rolla. Kontynuatorzy tradycji muzycznych reprezentowanych przez takie legendy jak Johnny Cash czy Dolly Parton! Nie dość, że grają energetyczne wersje ich utworów, to ich autorskie kompozycje znakomicie wprowadzają muzykę country w nowe tysiąclecie, nie tracąc jednocześnie kontaktu z jej korzeniami. Podbijali zarówno zagraniczne (Szwecja, Niemcy, Holandia), jak i krajowe sceny.
Skład zespołu tworzą: Joanna Knitter- vocal, acoustic guitar , Piotr Augustynowicz-guitar, Krzysztof Pomierski-bass.


ELECTRIC ROOSTERS

Ich muzyczny wyraz charakteryzują najlepiej terminy: country i rock. To właśnie na styku tych gatunków odnaleźć można stylistyczne oblicze zespołu, w którego skład wchodzą:
Władek Magiera (wokal, gitara akustyczna), Wiesław Gniazdowski (wokal, gitara basowa), Ryszard Ogorzelec (gitara), Zbigniew Tarasiewicz (perkusja) i Wojtek Dylong.


PARTY BROTHERS

Doświadczenie i przebojowy repertuar to znak rozpoznawczy zespołu, który w tym roku przygotuje oprawę muzyczną  do bicia Rekordu Polski w Tańcu Liniowym, w ramach 9. Memoriału Tanecznego nim. Andrzeja Fabisiaka.
Skład zespołu tworzą: Anna Nyc – wokal; Sebastian Nyc – perkusja;  Hanna Nyc – wokal, chórek, skrzypce; Jacek Wieczorek – wokal, gitara akustyczna; Jacek Przydryga – wokal, gitara; Andrzej Rusek – bass; Jakub Gwardecki – pianino.


CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Liderem i założycielem zespołu jest Cezary Makiewicz, który śpiewa, gra na gitarze, komponuje i pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „ Wszystkie Drogi Prowadzą do Mrągowa”, która stała się swoistym hymnem Pikniku Country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock, pop i folk tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. Artysta zwraca szczególną uwagę na treść, dzięki czemu słowa w piosenkach stanowią bardzo ważny element. Od 2007 roku jest także członkiem legendarnej grupy „Babsztyl”.
Skład zespołu: Cezary Makiewicz – gitara akustyczna, śpiew; Piotr Szymański - gitara elektryczna; Paweł Szustkiewicz – gitara basowa; Zbigniew Chrzanowski – perkusja.
INFORMACJA - badania przesiewowe HCV
(ang. Hepatitis C Virus - jest to wirus wywołujący wirusowe zapalenie wątroby typu C)

Szanowni Państwo! Podczas całego Pikniku Country w mieście, w godzinach od 14.00 do 21.00 w piątek, sobotę i niedzielę chętni uczestnicy festiwalu mogą bezpłatnie przebadać się pod kątem przeciwciał anty-HCV w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych "Test na HCV - prosty krok do zdrowia”. Testy można wykonać pod namiotem na placu Piłsudskiego. Na zgłaszających się będą czeka 5 kompleksowo wyposażonych stanowisk do badań obsługiwanych przez wykwalifikowany personel medyczny. Darmowe badanie wykonywane jest przy pomocy kasetowych testów diagnostycznych, które diagnozują krew pobraną z opuszka palca. Wynik dostępny jest od razu.  Wykonanie testu, jak i przekazanie wyniku odbywa się w sposób anonimowy. GORĄCO ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BADANIU!