Aktualności

  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mrągowski Bieg 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

2018-07-02

Mrągowski Bieg 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

W środę 15 sierpnia, tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego, wystartuje MRĄGOWSKI BIEG.
W
tym roku upamiętniać będzie 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Rywalizacja odbywać się będzie z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet. Jedną z kategorii biegowych jest kategoria służb mundurowych.

Start i meta biegu będą zlokalizowane tradycyjnie na Placu Unii Europejskiej. Konkurencje biegowe dla dzieci zaczynają się o godzinie 10:00. Oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godz.11:00. Start biegu na 5 km - godz. 11:30. Start biegu na 10 km - godz. 13:00.

Chcecie na sportowo zamanifestować swój patriotyzm? Elektroniczne zapisy do biegów dla dorosłych już ruszyły.

Bieg organizowany jest przez Miasto Mrągowo i Centrum Kultury i Turystyki przy współudziale Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo. Partnerem imprezy jest Klub Biegacza Mrągowo.

UWAGA kierowcy! W związku z planowanym Mrągowskim Biegiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Ratuszowej, ul. Warszawskiej oraz ul. Wileńskiej.

 

Wyniki Mrągowskiego Biegu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski (zob.)

Centrum Kultury i Turystyki serdecznie dziękuje za współpracę Wojskowemu Ośrodkowi Szkoleniowo-Kondycyjnemu w Mrągowie, Klubowi Biegacza Mrągowo oraz Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za Patronat Honorowy nad imprezą. Dziękujemy również Staroście Powiatu Mrągowskiego za ufundowanie pucharów w kilku kategoriach biegowych, a także harcerzom i pozostałym wolontariuszom pomagającym w organizacji biegu.
Impreza sfinansowana została ze środków budżetu miasta Mrągowa.