Aktualności

2018-11-20

Mamy laureatów tegorocznej edycji!

„… całą duszą związana z teatrem, uświadomiła nam jak wiele zła jest na świecie, jak ważna jest więź między ludźmi

(Teatr Mańja o Kasi Kowal)

 

Znamy już zwycięzców 22.Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal!

Po obejrzeniu 12 spektakli konkursowych Jury w składzie:

  1. Małgorzata Oracz
  1. Marta Szymborska
  1. Giovanny Castellanos

postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Główną w postaci aparatu fotograficznego SONY ufundowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz statuetki PTAKK 2018 ręcznie wykonanej przez Art Maciej Marschall przyznano grupie:

AMOŻE /Samborowo

 

 

 II Nagrodę w postaci wytwornicy dymu FLZ 2000 DMX ufundowanej przez Starostę Powiatu Mrągowskiego przyznano grupie:

TEATRZYK W KIESZENI I TEATR W KIESZENI/ Węgorzewo

 

 

III Nagrodę w postaci 4-skrzydłowego parawanu dekoracyjnego SKANDI ufundowanego przez Burmistrza Miasta Mrągowo przyznano grupie

TEATR ŚWIATŁO I CIEŃ/Olsztyn

 

Serdecznie gratulujemy!

  ********************************************

Przegląd skierowany jest do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z województwa warmińsko - mazurskiego a jego cel to propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.

Grupy, które zaprezentują najlepsze spektakle otrzymają nagrody rzeczowe, a najlepszy zespół dodatkowo zostanie uhonorowany nagrodą główną PTAKK 2018.

 

 P R O G R A M  P R Z E G L Ą D U

 

Godz. 9 .00

TEATRZYK W KIESZENI /teatr dziecięcy /Węgorzewo

 „Dorosłość to nie bajka”

reż: Marta Niedziółka, Kinga Rożnowska i zespół

 

 

TEATR W KIESZENI/teatr młodzieżowy/ Węgorzewo

 „Dziura”

reż: Zespół, Marta Niedziółka

 

 

GRUPA TEATRALNA Z I LO/teatr młodzieżowy/Mrągowo

 „Kartoteka”

reż: Agnieszka Kiślak

 

 

PREMIERA/teatr młodzieżowy/Reszel

 „Ojciec”

reż: Ks. Karol Misiewicz

 

 

KARSArt/teatr młodzieżowy/Ryn

„Cudowne chwile”

reż: Dorota Krajza i Agnieszka Bałdyga

 

 

ZARAZ WRACAM/teatr młodzieżowy/Lidzbark Warmiński

 „Promieniowanie współczesności”

reż: Anna Wiatrak

 

 

HAKUNAMATATA/teatr młodzieżowy/Lidzbark Warmiński

 „Czerwony Kapturek nie taki całkiem czerwony”

reż: Paulina Romanik 

 

 

DO GÓRY NOGAMI/teatr młodzieżowy/Reszel

 „Prawie jak wino”

reż: Estera Sobstyl

 

 

GWIAZDKA/teatr dziecięcy/Kętrzyn

„Mały Książę”

reż: Alicja Baran

 

 

VILLANELLA/teatr dziecięcy/Marwałd

 „Chodź człowieku, coś ci powiem”

reż: Małgorzata Wilamowska

 

 

AMOŻE/teatr dziecięcy/Samborowo

 „Gliniane serce”

reż: Anna Gęstwicka

 


TEATR ŚWIATŁO I CIEŃ/teatr młodzieżowy/Olsztyn

„Park”

reż: Teatr Światło i Cień

   

PATRONAT   HONOROWY

Marszałek

Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gustaw Marek Brzezin

 

FUNDATORZY NAGRÓD:

Starosta Powiatu Mrągowskiego

Burmistrz Miasta Mrągowa

 

SPONSORZY:

Bank Spółdzielczy w Mikołajkach

Piekarnia - Cukiernia ŁUŃSKI

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Zakład Produkcji Mleczarskiej w Mrągowie