Aktualności

2019-05-02

Eliminacje rejonowe - Mamy laureatów!

7 maja 2019 r. o godz. 10. 00 w Centrum Kultury i Turystyki (sala orbita) odbyły się eliminacje rejonowe

XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją" .

 

W konkursie wzięło udział 36 recytatorów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z Piecek, Sorkwit, Mikołajek i Mrągowa, których oceniło jury w składzie: Jolanta Pastuszenko - dyrektor Szkoły Podstawowej w Barczewie i instruktorka teatralna, aktywna działaczka Towarzystwa Kultury Teatralnej; Monika Kazimierczyk – instruktor teatralny, reżyserka, animator kultury, teatroterapeutka; Marta Szymborska – instruktor teatru i tańca, kierownik działu organizacji imprez ckit.

 
Laureatami eliminacji rejonowych w poszczególnych kategoriach zostali: 

KLASY I-III


I miejsce – Piotr Skrajny, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Ernest Nicewicz, SP nr 4, Mrągowo
III miejsce – Estera Górska, SP w Mikołajkach
Wyróżnienie – Iga Kulig, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Lilia Sypniewska, SP w Pieckach

 

KLASY IV-VI


I miejsce – Aleksander Olszewski, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Juliusz Ciepluch, SP w Kosewie
III miejsce – Kamila Grzeszczyk, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Roksana Wasyk, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Anna Pisarek, SP w Kosewie

 

KLASY VII, VIII i GIMNAZJALNE


I miejsce – Szymon Makowski, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Zuzanna Kieplin, SP w Pieckach
II miejsce – Aleksandra Załęska, SP nr 1, Mrągowo
III miejsce – Dominika Jóźwik, SP w Pieckach

 

Wszyscy laureaci uhonorowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Starostę Powiatu Mrągowskiego.

 
Zdobywcy I miejsc z każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się

21 maja 2019 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

GRTULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

***********************************************

W konkursie weźmie udział 36 młodych, utalentowanych recytatorów z Sorkwit, Piecek , Mikołajek i Mrągowa, którzy zaprezentują się w trzech kategoriach wiekowych: klas I - III, klas IV - VI oraz klas VII, VIII i klas gimnazjalnych. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz region w ostatnim, wojewódzkim etapie konkursu 21 maja o godz. 10. 00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

 KATEGORIA KLAS I - III

1.Magdalena Sakowicz, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Kopernika)

2.Iga Kulig, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Pieckach

3.Błażej Cała, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Olszewie

4.Julia Gutowska, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach

5.Oliwier Siwek, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Choszczewie

6.Ernest Nicewicz, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 4, Mrągowo

7.Lilia Sypniewska, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Pieckach

8.Piotr Skrajny, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Kopernika)

9.Krzysztof Kopaniec, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach

10.Estera Górska, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach

11.Bartłomiej Markowski, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Pieckach

12.Agata Ordziniak, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach

 

KATEGORIA KLAS IV - VI

1.Anna Pisarek, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Kosewie

2.Hanna Bagińska, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach

3.Kamila Grzeszczyk, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Pieckach

4.Juliusz Ciepluch, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Kosewie

5.Róża Bassil, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach

6.Aleksander Olszewski, kl. 5
Szkoła Podstawowa nr 1, (ul. Boh. Warszawy)

7.Maria Duszak, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Pieckach

8.Kornelia Jasiecka, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Choszczewie

9.Oliwia Witkowska, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach

10.Kornelia Kordek, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Woźnicach

11.Roksana Wasyk, kl.5
Szkoła Podstawowa w Pieckach

12.Natalia Bałdyga, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Kozłowie

 

KATEGORIA KLAS VII, VIII I GIMNAZJALNYCH

1.Zuzanna Kieplin
Szkoła Podstawowa w Pieckach

2.Roksana Orzechowska, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Olszewie

3.Julia Żelazek, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Kosewie

4.Agata Nalazek, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Kozłowie

5.Weronika Jabkowska
Szkoła Podstawowa w Pieckach

6.Dominika Jóźwik
Szkoła Podstawowa w Pieckach

7.Hanna Siwicka, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Warpunach

8.Marceli Fydrych, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach

9.Klaudia Kostrzeba, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Olszewie

10.Aleksandra Załęska, Gimnazjum
Szkoła Podstawowa nr 1, (ul. Kopernika), Mrągowo

11.Szymon Makowski, Gimnazjum
Szkoła Podstawowa nr 1(ul. Kopernika), Mrągowo

12.Klaudia Żółtowska, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Kozłowie

Wszystkim recytatorom już teraz życzymy powodzenia!