2019-05-02
7 maja 2019 r. o godz. 10. 00 w Centrum Kultury i Turystyki (sala orbita) odbyły się eliminacje rejonowe
XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją" .
W konkursie wzięło udział 36 recytatorów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z Piecek, Sorkwit, Mikołajek i Mrągowa, których oceniło jury w składzie: Jolanta Pastuszenko - dyrektor Szkoły Podstawowej w Barczewie i instruktorka teatralna, aktywna działaczka Towarzystwa Kultury Teatralnej; Monika Kazimierczyk – instruktor teatralny, reżyserka, animator kultury, teatroterapeutka; Marta Szymborska – instruktor teatru i tańca, kierownik działu organizacji imprez ckit.
Laureatami eliminacji rejonowych w poszczególnych kategoriach zostali:
KLASY I-III
I miejsce – Piotr Skrajny, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Ernest Nicewicz, SP nr 4, Mrągowo
III miejsce – Estera Górska, SP w Mikołajkach
Wyróżnienie – Iga Kulig, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Lilia Sypniewska, SP w Pieckach
KLASY IV-VI
I miejsce – Aleksander Olszewski, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Juliusz Ciepluch, SP w Kosewie
III miejsce – Kamila Grzeszczyk, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Roksana Wasyk, SP w Pieckach
Wyróżnienie – Anna Pisarek, SP w Kosewie
KLASY VII, VIII i GIMNAZJALNE
I miejsce – Szymon Makowski, SP nr 1, Mrągowo
II miejsce – Zuzanna Kieplin, SP w Pieckach
II miejsce – Aleksandra Załęska, SP nr 1, Mrągowo
III miejsce – Dominika Jóźwik, SP w Pieckach
Wszyscy laureaci uhonorowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Starostę Powiatu Mrągowskiego.
Zdobywcy I miejsc z każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się
21 maja 2019 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
GRTULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
***********************************************
W konkursie weźmie udział 36 młodych, utalentowanych recytatorów z Sorkwit, Piecek , Mikołajek i Mrągowa, którzy zaprezentują się w trzech kategoriach wiekowych: klas I - III, klas IV - VI oraz klas VII, VIII i klas gimnazjalnych. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz region w ostatnim, wojewódzkim etapie konkursu 21 maja o godz. 10. 00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
KATEGORIA KLAS I - III
1.Magdalena Sakowicz, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Kopernika)
2.Iga Kulig, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Pieckach
3.Błażej Cała, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Olszewie
4.Julia Gutowska, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach
5.Oliwier Siwek, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Choszczewie
6.Ernest Nicewicz, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 4, Mrągowo
7.Lilia Sypniewska, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Pieckach
8.Piotr Skrajny, kl. 2
Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Kopernika)
9.Krzysztof Kopaniec, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach
10.Estera Górska, kl. 2
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
11.Bartłomiej Markowski, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Pieckach
12.Agata Ordziniak, kl. 3
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
KATEGORIA KLAS IV - VI
1.Anna Pisarek, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Kosewie
2.Hanna Bagińska, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
3.Kamila Grzeszczyk, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Pieckach
4.Juliusz Ciepluch, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Kosewie
5.Róża Bassil, kl. 4
Szkoła Podstawowa w Sorkwitach
6.Aleksander Olszewski, kl. 5
Szkoła Podstawowa nr 1, (ul. Boh. Warszawy)
7.Maria Duszak, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Pieckach
8.Kornelia Jasiecka, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Choszczewie
9.Oliwia Witkowska, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
10.Kornelia Kordek, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Woźnicach
11.Roksana Wasyk, kl.5
Szkoła Podstawowa w Pieckach
12.Natalia Bałdyga, kl. 5
Szkoła Podstawowa w Kozłowie
KATEGORIA KLAS VII, VIII I GIMNAZJALNYCH
1.Zuzanna Kieplin
Szkoła Podstawowa w Pieckach
2.Roksana Orzechowska, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Olszewie
3.Julia Żelazek, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Kosewie
4.Agata Nalazek, kl. 7
Szkoła Podstawowa w Kozłowie
5.Weronika Jabkowska
Szkoła Podstawowa w Pieckach
6.Dominika Jóźwik
Szkoła Podstawowa w Pieckach
7.Hanna Siwicka, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Warpunach
8.Marceli Fydrych, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
9.Klaudia Kostrzeba, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Olszewie
10.Aleksandra Załęska, Gimnazjum
Szkoła Podstawowa nr 1, (ul. Kopernika), Mrągowo
11.Szymon Makowski, Gimnazjum
Szkoła Podstawowa nr 1(ul. Kopernika), Mrągowo
12.Klaudia Żółtowska, kl. 8
Szkoła Podstawowa w Kozłowie
Wszystkim recytatorom już teraz życzymy powodzenia!