Aktualności

2019-05-26

MRĄGOWO ŚWIĘTUJE!

           
Zapraszamy w dniach 28-30 czerwca 2019 na...
Dni Mrągowa
Szykujcie się na wyśmienitą zabawę. Startujemy w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Mocy wrażeń i dźwięków dostarczą nam muzyczne gwiazdy: NATALIA NYKIEL - niekwestionowana królowa muzyki electro pop oraz GRZEGORZ HYŻY jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia! Po piątkowej inauguracji nie zwalniamy tempa! Przenosimy się na Plac Unii Europejskiej gdzie jak na dobrą imprezę przystało nie zabraknie pyszności serwowanych przez FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW, barwnych atrakcji z HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW oraz wyjątkowego klimatu, który stworzą nasi muzyczni goście: BOVSKA - kolorowy ptak polskiej sceny z hitem „Kaktus” i FUTURE FOLK - tworzący wybuchową mieszankę elektronicznej muzyki tanecznej! Mocny finał zapewni kwartet SZAFA GRA czyli artyści warszawskich teatrów Buffo,  Roma i Rampa  którzy w rewelacyjny sposób wcielą się w gwiazdy polskiej i światowej estrady!  
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY!

Zabierajcie rodziny i przyjaciół, zapraszajcie znajomych, rezerwujcie czas na wspólne świętowanie!

 

P R O G R A M    

28  czerwca /piątek/
Amfiteatr nad jeziorem Czos

20.00  NATALIA NYKIEL
21.30  GRZEGORZ HYŻY


29  czerwca  /sobota/
Plac Unii Europejskiej

12.00 FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW  
           PLENEROWA BIBLIOTEKA
15.00  HOLI  FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW  Ulica Sobczyńskiego               
            Prezentacje DJ-ów
15.30  SUMMER SONG FESTIVAL
18.45   występ laureatów
19.30  BOVSKA
21.00  FUTURE FOLK

 
30  czerwca /niedziela/
Plac Unii Europejskiej

12.00  FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW    
16.30   Orkiestra Dęta Mrongovia              
            Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
17.30  GUZIK
19.00  SZAFA GRA

 

Galeria Centrum Kultury i Turystyki

15.00   WYSTAWA „Wiatr od Czosu” mrągowskich plastyków i fotografików

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

 28 czerwca

17.30  Zwiedzanie Mrągowa z komturem Johannem von Sayn’em, Start: Skwer Jana Pawła II

 29 czerwca

10.00  Rajd Rowerowe Mazury „Objazd średniowiecznej granicy miasta”, Start: CKiT

11.00 ŚWIĘTO MAŚLANKI MRĄGOWSKIEJ, Skwer Jana Pawła II

12.00  Żeglarskie Grand Prix Mrągowa - Hotel Anek Cup, jezioro Czos

 30 czerwca

9.00 Spławikowe Zawody Wędkarskie dla najmłodszych, Jezioro Magistrackie

 

 

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW      
           
Kulinarna podróż dookoła świata z daniami inspirowany-mi kuchnią i kulturą wielu krajów? Czemu nie! Podczas Dni Mrągowa 29 i 30 czerwca, zabierzemy Was nas na taką wycieczkę. Celebrować będziemy smaki i jedzenie bez pośpiechu. To wszystko za sprawą food trucków, które przyjadą do nas z całej Polski. Wyróżnia je jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu!

 

HOLI  FESTIVAL – ŚWIĘTO KOLORÓW

Magia zabawy z proszkami holi przy muzyce najlepszych DJ-ów. Tego nie można przegapić! W sobotę  29 czerwca nie trzeba będzie zakładać różowych okularów. W Mrągowie będzie naprawdę kolorowo! Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych.  Czekać na Was będą: oryginalne kolorowe proszki holi w 9-ciu kolorach, kolorowa wata cukrowa, granity i wyrzutnie.

 
SUMMER SONG FESTIVAL

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES we współpracy z  Centrum Kultury i Turystyki oraz Gminą Mrągowo, u progu wakacji, zaprasza śpiewającą młodzież i dzieci  do kreatywnego zagospodarowania wolnego czasu. SUMMER SONG FESTIWAL będzie poprzedzony warsztatami wokalnymi, których efekty będą zaprezentowane w części konkursowej, ocenianej przez jury oraz podczas Koncertu Laureatów na deskach amfiteatru przy Placu Unii Europejskiej. Festiwal ma charakter otwarty dla młodych pasjonatów śpiewu w wieku   8 – 19 lat. Wydarzenie daje możliwość zdobycia nowych umiejętności, poszerzenia repertuaru, sprawdzenia siebie, integracji środowiska artystycznego.

 

WYSTAWA mrągowskich plastyków i fotografików

To kolejna wystawa zbiorowa mrągowskich twórców, tym razem wspólnie zaprezentują się plastycy i fotograficy. Tematyka ekspozycji związana jest z naszym Miastem, jako miejscem wielu inspiracji plastycznych i fotograficznych. Artyści ukażą w swych pracach piękno otaczającej nas przyrody, specyfikę architektury mrągowskich uliczek i zaułków, oraz życie mieszkańców naszego miasta i okolic.

 

 
 

 

Komunikat o zmianie organizacji ruchu

W związku z organizacją działań promocyjnych przy Placu Unii Europejskiej w dniach 28.06.2019 – 30.06.2019 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu kołowego w mieście poprzez zmianę oznakowania pionowego.

W związku z wyłączeniem z ruchu części ul. Sobczyńskiego zostanie zablokowany wjazd z ul. Mrongowiusza i ul. Warszawskiej w ul. Sobczyńskiego na wysokości placu PCK.

UWAGA !!!
Odcinek ten zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.
Organizatorzy serdecznie przepraszają mieszkańców miasta i przybyłych Gości za utrudnienia w ruchu. Wprowadzone zmiany zapewnić mają bezpieczeństwo ruchu podczas imprezy.