PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH IM. KASI KOWAL

PTAKK

 

„… całą duszą związana z teatrem, uświadomiła nam jak wiele zła jest na świecie, jak ważna jest więź między ludźmi

(Teatr Mańja o Kasi Kowal)

Znamy już zwycięzców 22.Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal!

Po obejrzeniu 12 spektakli konkursowych Jury w składzie:

  1. Małgorzata Oracz
  1. Marta Szymborska
  1. Giovanny Castellanos

postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Główną w postaci aparatu fotograficznego SONY ufundowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz statuetki PTAKK 2018 ręcznie wykonanej przez Art Maciej Marschall przyznano grupie:

AMOŻE /Samborowo

 

 

 II Nagrodę w postaci wytwornicy dymu FLZ 2000 DMX ufundowanej przez Starostę Powiatu Mrągowskiego przyznano grupie:

TEATRZYK W KIESZENI I TEATR W KIESZENI/ Węgorzewo

 

 

III Nagrodę w postaci 4-skrzydłowego parawanu dekoracyjnego SKANDI ufundowanego przez Burmistrza Miasta Mrągowo przyznano grupie

TEATR ŚWIATŁO I CIEŃ/Olsztyn

 

Serdecznie gratulujemy!

  ********************************************

Przegląd skierowany jest do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z województwa warmińsko - mazurskiego a jego cel to propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.

Grupy, które zaprezentują najlepsze spektakle otrzymają nagrody rzeczowe, a najlepszy zespół dodatkowo zostanie uhonorowany nagrodą główną PTAKK 2018.

 

 P R O G R A M  P R Z E G L Ą D U

 

Godz. 9 .00

TEATRZYK W KIESZENI /teatr dziecięcy /Węgorzewo

 „Dorosłość to nie bajka”

reż: Marta Niedziółka, Kinga Rożnowska i zespół

 

 

TEATR W KIESZENI/teatr młodzieżowy/ Węgorzewo

 „Dziura”

reż: Zespół, Marta Niedziółka

 

 

GRUPA TEATRALNA Z I LO/teatr młodzieżowy/Mrągowo

 „Kartoteka”

reż: Agnieszka Kiślak

 

 

PREMIERA/teatr młodzieżowy/Reszel

 „Ojciec”

reż: Ks. Karol Misiewicz

 

 

KARSArt/teatr młodzieżowy/Ryn

„Cudowne chwile”

reż: Dorota Krajza i Agnieszka Bałdyga

 

 

ZARAZ WRACAM/teatr młodzieżowy/Lidzbark Warmiński

 „Promieniowanie współczesności”

reż: Anna Wiatrak

 

 

HAKUNAMATATA/teatr młodzieżowy/Lidzbark Warmiński

 „Czerwony Kapturek nie taki całkiem czerwony”

reż: Paulina Romanik 

 

 

DO GÓRY NOGAMI/teatr młodzieżowy/Reszel

 „Prawie jak wino”

reż: Estera Sobstyl

 

 

GWIAZDKA/teatr dziecięcy/Kętrzyn

„Mały Książę”

reż: Alicja Baran

 

 

VILLANELLA/teatr dziecięcy/Marwałd

 „Chodź człowieku, coś ci powiem”

reż: Małgorzata Wilamowska

 

 

AMOŻE/teatr dziecięcy/Samborowo

 „Gliniane serce”

reż: Anna Gęstwicka

 


TEATR ŚWIATŁO I CIEŃ/teatr młodzieżowy/Olsztyn

„Park”

reż: Teatr Światło i Cień

   

PATRONAT   HONOROWY

Marszałek

Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gustaw Marek Brzezin

 

FUNDATORZY NAGRÓD:

Starosta Powiatu Mrągowskiego

Burmistrz Miasta Mrągowa

 

SPONSORZY:

Bank Spółdzielczy w Mikołajkach

Piekarnia - Cukiernia ŁUŃSKI

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Zakład Produkcji Mleczarskiej w Mrągowie

 

****************************************************************************

2017                               

                                                                

W tym roku na deskach mrągowskiej sceny zaprezentuje się 6 grup teatralnym (w tym jedna grupa dziecięca i 5 młodzieżowych) z Węgorzowa, Olsztyna, Kętrzyna i Mrągowa.

 

P R O G R A M

G r u p a   d z i e c i ę c a

 

  1. 00 T E A T R Z Y K  W  K I E S Z E N I

             (Węgorzewskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie)

          „ROBAKI”

            na motywach książki „Robale, czyli co nas zżera” Nicoli Davies

            Scenariusz/ reżyseria: Marta Niedziółka, Kinga Rożnowska i zespół

 

G r u p y  m ł o d z i e ż o w e

 

  1. 35 I L U Z J A

             (Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Mrągowie)

          „DROGA DO NIKĄD”

           Autor: Danuta Stachelek, grupa

           Scenariusz /reżyseria: Danuta Stachelek

 

  1. 05 F O U X  P A S

             (I Liceum Ogólnokształcące im. Adam Mickiewicza w Olsztynie)

           „WIGILIA”

            Autor: Kacper Kozłowski, Michał Woźnica

            Scenariusz/ reżyseria: Kacper Kozłowski, Michał Woźnica

 

  1. 45 T E A T R  W  K I E S Z E N I

            (Węgorzewskie Centrum Kultury)

          „ZWIĄZKI CHEMICZNE”

           Autor: Marta Niedziółka i zespół

           Scenariusz/ reżyseria: Zespół i Marta Niedziółka

 

  1. 20 R A M P A

             (I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie)

           „LEŻAŁEM KIEDYŚ NA PLECACH”

             Autor: Grzegorz Śmiałek

             Scenariusz/ reżyseria: Grzegorz Śmiałek, Jarosław Olejnik

 

  1. 55 I N S A N I A

             (Fundacja Alternatywnej Edukacji „ALE”)

             „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA CZYLI AMBARAS NIE Z TEJ ZIEMI”

             Autor/ scenariusz/ reżyseria: Paweł Kisiel

 

Przegląd skierowany jest do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z województwa warmińsko - mazurskiego a jego cel to propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.

Grupy, które zaprezentują najlepsze spektakle otrzymają nagrody rzeczowe, a najlepszy zespół dodatkowo zostanie uhonorowany nagrodą główną PTAKK 2017.

 

 Z A P R A S Z A M Y !!!

 

 

PATRONAT HONOROWY

Marszałek

Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gustaw Marek Brzezin


FUNDATORZY NAGRÓD:

Starosta Powiatu Mrągowskiego

Burmistrz Miasta Mrągowa

SPONSORZY:

Bank Spółdzielczy w Mikołajkach

Pikarnia - Cukiernia Łuński

******************************

 

20. Jubileuszowy Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal już za nami. Jury w składzie:Marcin Kiszluk – przewodniczący jury, aktor  Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, prowadzi zajęcia Gońca Teatralnego z młodzieżą, wykłada w Studium Aktorskim przy Teatrze Jaracza, prowadzi także grupę teatralną dla osób dorosłych „Bez spinki”; Marta Andrzejczyk – pieśniarka i aktorka Białego Teatru w Olsztynie, współpracowała również z  Teatrem Kreatury w Gorzowie Wlkp., nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, koordynatorka m.in. Olsztyńskich Spotkań Teatru Jednego Aktora Solo; Marta Szymborska - Kierownik Działu Organizacji Imprez Centrum Kultury i Turystyki, instruktor tańca i teatru, od lat prowadzi Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego, realizuje projekty łączące teatr i taniec; przyznało następujące nagrody:

NAGRODA GŁÓWNA trafiła do rąk TEATRU ŚWIATŁO I CIEŃ z Olsztyna za spektakl "CUKIEREK"

II NAGRODĘ otrzymała GRUPA KATHARSIS  z Olecka za spektakl "PRZYSTANEK HYPNOS"

III NAGRODĘ zdobyli: TEATR W KIESZENI z Węgorzewa za spektakl "ZABOTA"GRUPA PTYŚ ze Szczytna za spektakl "TRZY ŚWINKI, WILK I WAKACJE".

WSZYSTKIM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH!